Bezpłatne usługi biura prawnego

Bezpłatne usługi biura prawnego

Czasami porada i pomoc prawnika są niezbędne, by móc pozbyć się problemu. Warto jest wtedy skorzystać z darmowej porady prawnej, dotyczącej sprawy, która aktualnie jest na wokandzie. Jednak w jaki sposób może pomóc prawnik w sprawie przedawnionych lub nieistniejących długów? Czy jego zadaniem jest wyłącznie przedstawienie informacji swojemu klientowi, czy jednak może on zdziałać znacznie więcej?

Co może prawnik zdziałać z przedawnionymi lub nieistniejącymi długami?

Kiedy długi są przedawnione? W momencie, w którym upłynie ostatni dzień płatności ostatniej raty pożyczki bądź kredytu, lub wtedy gdy minie ostatni dzień okresu wypowiedzenia umowy kredytowej. Oznacza to tylko tyle, że bank lub inna placówka pożyczkowa musi skutecznie wypowiedzieć umowę kredytową, zanim ów kredyt się przedawni. Długi nie przedawniają się więc w momencie, w którym rata kredytu (o ile nie była tą ostatnią) nie została spłacona.

Co jednak w wypadku, gdy długi faktycznie się przedawnią? W jaki sposób może w takiej sytuacji pomóc prawnik? Przede wszystkim w przeciągu 14 dni od wydania wyroku przez sąd o zapłatę, prawnik powinien wnieść o sprzeciw, w którym podniósłby zarzut przedawnienia. Jeżeli taki sprzeciw zostanie złożony, sąd może oddalić roszczenie powoda, dzięki czemu być może problem zostanie rozwiązany. Kto zatem może skorzystać z darmowej usługi prawniczej?

prawnik dokumenty

Kto może skorzystać z darmowych usług prawnika?

Mało kto wie, kto tak naprawdę może skorzystać z darmowych usług prawnika, a takich ludzi jest sporo! Kto więc może oczekiwać pomocy prawnej za darmo? Osoby, które nie ukończyły 26 roku życia, a także ci którzy ukończyli 65 rok życia. Osoby fizyczne, którym zostało przyznane świadczenie pomocy społecznej w okresie roku poprzedzającego. Osoby posiadające kartę dużej rodziny oraz kombatanci i weterani. Każda osoba, która zagrożona jest katastrofą naturalną, klęską żywiołową czy awarią techniczną. Także kobiety w ciąży mogą korzystać z darmowego prawnika, ale tylko w przypadku posiadania dokumentu potwierdzającego ciążę.

Jak więc widać, całkiem sporo osób może prosić prawnika o pomoc w sprawie. A jaka pomoc jest świadczona nieodpłatnie? Z jakich dziedzin prawnych można uzyskać pomoc bez uiszczania wysokiego rachunku?

Jaki jest zakres nieodpłatnej pomocy?

Nieodpłatną pomoc można uzyskać w zakresie chociażby prawa pracy czy też w momencie przygotowywania się do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Także ubezpieczenie społeczne wchodzi w zakres pomocy prawnej, za którą się nie płaci. Co jeszcze? Kobiety w ciąży mogą uzyskać pomoc w zakresie związanym z ciążą, prawami rodzicielskimi czy też uprawnieniami pracowniczymi. Także sprawy karne, administracyjne, cywilne oraz rodzinne kwalifikują się do zakresu bezpłatnej pomocy prawniczej. Oprócz tego prawo podatkowe – jednak wyłączając te sprawy, które dotyczą podatków związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

prawnik windykacja

Co wchodzi w skład nieodpłatnej pomocy prawniczej?

Zakres nieodpłatnej pomocy prawniczej zawiera podawanie informacji zarówno o stanie prawnym, jak i o przysługujących uprawnieniach i obowiązkach. Prawnik nieodpłatnie może także pomóc w sporządzeniu projektu pisma (jedynie pisma procesowe nie są włączone). Prawnik może także za darmo wskazać rozwiązanie problemu, a także sporządzić pismo o zwolnienie z kosztów sądowych.

Darmowa pomoc nie obejmuje zakresu prawa celnego, dewizowego i handlowego. Za wszelkie informacje z tych dziedzin prawnych trzeba zapłacić.

Podsumowanie

Jak najbardziej można znaleźć bezpłatne usługi biura prawnego i to z wielu różnych dziedzin. Wielu ludzi ma prawo skorzystać z darmowych porad prawnych, a o tym nie wie. Warto jest znać swoje położenie i to, co można zrobić.

Jeżeli więc problem dotyczy którejś z odnóg prawa, która wchodzi w skład tego, w czym prawnicy mogą udzielić nieodpłatnie pomocy, to warto jak najbardziej z tej pomocy skorzystać. Wiele spraw można rozwiązać z łatwością tylko dlatego, że został zaangażowany w nie prawnik – i nie ważne czy zapłaciło się za niego dużą kwotę, czy jego usługa była wykonywana za darmo. Liczy się sam fakt, że został zaangażowany w sprawę. Usługi prawne dotyczące windykacji znacznie przyspieszą i usprawnią wszelkie procesy.