Jak funkcjonuje kancelaria prawna?

Wielu osobom wydaje się, że kancelaria adwokacka zatrudnia jedynie prawników i radców prawnych. Niestety, nie jest możliwe, aby duża kancelaria adwokacka funkcjonowała we właściwy sposób, opierając się jedynie na tych osobach. Koniecznym staje się również zatrudnienie osób, które zajmą się kontaktami z potencjalnymi klientami oraz zorganizują pracę całej kancelarii.

Kto obsługuje klientów kancelarii prawnej?

Najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie po prostu osoby do prowadzenia biura, czyli sekretarki. Taka osoba zajmuje się całą kancelarią w postaci przyjmowania przesyłek oraz ich nadawania, a także rozdzielania poczty przychodzącej na pracujących adwokatów. Dobra sekretarka potrafi sporządzać różnego rodzaju pisma, pod którymi adwokat jedynie się podpisuje. Wysoce wskazanym jest, aby była to osoba, która dobrze zna się na prawie i umie odczytywać kodeksy. Bardzo często zdarza się, że są to osoby z wykształceniem prawniczym, które jednakże nie ukończyły nigdy żadnej aplikacji.

Osoba zajmująca się organizacją pracy kancelarii powinna dbać ponadto, aby odpowiednia dokumentacja trafiała w ręce właściwych osób. Pilnuje ona kalendarza wszystkich mecenasów i tego, żeby żaden z nich nie zapomniał o żadnej rozprawie w sądzie.

Praktyka w kancelarii prawnej pod okiem adwokatów

Kancelarie adwokackie bardzo chętnie zatrudniają obecnie studentów prawa na płatne praktyki i staże. Jest to wygodna forma, ponieważ często można się wyręczyć w ten sposób i zlecić napisanie pisma procesowego, czy jakiejś odpowiedzi właśnie takiemu stażyście. On jest zadowolony, ponieważ w ten sposób uczy się i nabiera wprawy, a adwokat czuje się odciążony i nie musi zajmować swojego cennego czasu. Może go przeznaczyć na dużo bardziej istotne czynności.

Taka forma niesie również korzyści dla samego pracodawcy, ponieważ może skorzystać z pieniędzy z urzędu pracy oferując staż, lub z szeregu dotacji unijnych. Nie musi również opłacać niektórych ubezpieczeń, ponieważ zatrudnia studenta. W naszej kancelarii jest miejsce dla osób ambitnych oraz takich, dla których prawo to pasja – mówi nam przedstawiciel tej kancelarii: http://www.kancelaria-prawnicy.pl. Jak widać każdy przyszły prawnik znajdzie swoje miejsce, aczkolwiek warunkiem jest bardzo wysoka mobilizacja oraz doskonała wiedza.

zadania adwokatów

Stażyści bardzo często wykonują wielką pracę dla kancelarii. Warto jest się starać, kiedy ma się możliwość odbycia praktyk lub stażu w dobrej i renomowanej kancelarii. Poza tym, że w ten sposób można nabyć dużo doświadczenia niezbędnego w dalszej karierze, można również czasami liczyć na późniejsze zatrudnienie w danym miejscu, już po ukończeniu studiów. Jeżeli jednak nie ma takiej możliwości, już sam list polecający z renomowanej kancelarii, potrafi zdziałać cuda na dzisiejszym trudnym rynku pracy.

Co trzeba wykazać by zostać przyjętym?

Młodzi adwokaci prześcigają się obecnie w swoich osiągnięciach i bardzo zależy im na tym, aby rozpocząć pracę w swoim zawodzie w jak najlepszej firmie. Taki prestiż przechodzi bowiem na człowieka. Jeżeli dobra kancelaria adwokacka zatrudniła takiego młodego człowieka, to świadczy o nim bardzo pozytywnie. Najpewniej dał się on sprawdzić w trudnych sytuacjach i wykazał ogromną wiedza.

Każdy, kto korzysta z usług kancelarii adwokackiej i oczywiście stać go na to, stara się wybierać miejsca najbardziej prestiżowe i polecane przez innych, wydaje się, że renoma mówi sama za siebie i tylko najlepsi specjaliści zasługują na to, aby być polecanym.