Jak pomoże adwokat podczas rozwodu?

W dzisiejszych czasach, rozwód jest bardzo popularnym i częstym zjawiskiem. Z różnych powodów decydujemy się na zakończenie małżeństwa. Nie jest to jednak takie proste – będąc w związku małżeńskim, bierzemy wspólne kredyty, dzielimy dom, samochód, mamy dzieci i dysponujemy wspólnym majątkiem.

Jak więc bez żadnych problemów i w dość krótkim czasie można się rozwieść? Co z kredytem, podziałem majątku i prawami do opieki nad dziećmi? Odpowiedź jest bardzo prosta – sami nie zajmiemy się tą sprawą ze względu na sprawy prawne. Przy rozwodzie pomoże nam adwokat, który nie tylko podpowie nam jak działać, ale też będzie nas reprezentował w sądzie podczas rozprawy rozwodowej.

Jak adwokat pomoże przy rozwodzie?

rozwódNależy zacząć od tego, że adwokat jest w pełni kompetentną osobą, która świetnie zna się na wszystkich dziedzinach prawa. Przepisy, kodeksy oraz ustawy i kruczki prawne są znane każdemu, kto ukończył wyższe studia prawnicze. W tym celu należy kontaktować się z adwokatem, już w momencie gdy chcemy złożyć pozew o rozwód. Każda sytuacja, od wniesienia pozwu, do zakończenia sprawy rozwodowej, jest obserwowana przez naszego adwokata. Dodatkowo, w każdej chwili możemy liczyć na jego pomoc i poradę. Adwokat, poza tym, będzie mógł (a nawet musiał) informować nas o wszelkich zmianach w postępowaniu rozwodowym, o naszych możliwościach i korzystnych dla nas czynnościach.

Jak dzielić majątek?

Adwokat, po pierwsze, pomoże nam wystosować odpowiednie pismo prawne do współmałżonka. Decyzja o rozwodzie jest bardzo poważną sprawą, która całkowicie zmieni życie nasze i naszej rodziny. Warto więc szukać adwokata, który będzie w stanie nie tylko pomóc nam rozwiązać problemy prawne, ale i takiego, którego stać na okazanie empatii. Sprawy rozwodowe nierzadko długo trwają – często ‘ciągną’ się one latami. Przez cały ten okres, będziemy więc potrzebowali nie tylko wsparcia prawnego, ale i ludzkiego. Pomoc adwokata jest bardzo cenna i nieunikniona – w trakcie procesu rozwodowego, uzgadniane tą takie aspekty jak:

  • Prawo do opieki nad dziećmi,
  • Wysokość alimentów,
  • Podział majątku,
  • Inne sprawy związane z intercyzą (zależy, czy małżonkowie podpisali dokument).

Adwokat oprócz tego, będzie przygotowywał dla nas różne dokumenty i pisma, które są wymagane przed, po oraz w trakcie rozprawy sądowej. Biegła znajomość prawa rodzinnego umożliwia adwokatom na udzielanie porad prawnych oraz przejęcie naszej sprawy. Trzeba również dodać, że niektóre kancelarie adwokackie pomagają szczególnie  w sprawach rozwodowych. Adwokaci, którzy specjalizują się w wygrywaniu spraw rozwodowych (lub po prostu w ich prowadzeniu), są chętniej wybieranie niż adwokaci, którzy oferują pomoc z zakresu całego prawa.