Jak wywalczyć alimenty?

Sprawy dotyczące przyznania alimentów nie są proste, głównie ze względu na skomplikowane wzajemne relacje. W większości przypadków opiekę nad dzieckiem sprawują matki, natomiast ojcowie mają prawo widzenia się ze swoimi dziećmi, a także obowiązek płacenia alimentów. Nie zawsze jednak jest to proste i komfortowe. Często rodzą się konflikty i tak naprawdę jedynie prawnik jest w stanie rozwiązać taką trudną sytuację.

Euro coins isolated on white

Wiele małżeństw rozpada się w wielkich emocjach, gniewie i wzajemnych pretensjach. Trudno więc ustalić takie sprawy jak opieka nad dziećmi, podział majątku czy alimenty. Są też i takie sytuacje, w których matki rezygnują z walki o alimenty, unosząc się dumą. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę to, że maluchem trzeba się zająć i często niemożliwe jest podjęcie zatrudnienia, to jednak alimenty jak najbardziej by się przydały. Najważniejsze jest to, by odłożyć sprawy emocjonalne i pomyśleć o przyszłości swojego dziecka. Uświadomić nam to może dobry prawnik, który będzie reprezentował nasze interesy w sądzie.

Wynajęcie adwokata jest także ważne w momencie, gdy ojciec uchyla się od płacenia alimentów. Często stosuje się różne sztuczki, zataja się własne zarobki czy posiadany majątek, dlatego w sądzie trzeba dowieść, że mężczyznę jednak stać na łożenie na własne dzieci. Zwaśnione strony często nie myślą racjonalnie, więc dochodzi do kuriozalnych sytuacji. Jeśli chcemy uniknąć wzajemnego obrzucania się pretensjami i jak najszybciej otworzyć nowy rozdział w swoim życiu, to należy koniecznie korzystać z pomocy prawnika. W ten sposób można uporządkować wszystkie swoje sprawy zgodnie z obowiązującymi przepisami, mając na uwadze dobro dziecka, ponieważ to jest najważniejsze w takich sprawach. Bez względu jednak na sytuację, warto o takie alimenty powalczyć, gdyż jest to obowiązek, a przy okazji takie fundusze mogą rzeczywiście okazać się przydatne w wychowaniu dziecka. Należy pamiętać, że alimenty to różne kwoty, w zależności od potrzeb dziecka i możliwości finansowych osoby obciążanej takimi należnościami. Zawsze można jednak uzyskać pomoc, jaka się przyda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.