Rozwód z orzeczeniem o winie

Sprawy rozwodowe są wielkim problemem. Mamy do czynienia ze sporymi emocjami, więc rzeczywiście należy wziąć to wszystko pod uwagę, a wiele będziemy mogli na tym wszystkim zyskać. Przede wszystkim jednak na początku, gdy myślimy o rozwodzie i jest to decyzja podejmowana szybko, pod wpływem złości czy nienawiści, to rzeczywiście chcemy mieć orzeczenie o winie drugiej strony. W polskich sądach jest to jednak dość spory problem i należy wziąć to wszystko pod uwagę, a wiele będziemy mogli na tym zyskać i zapewnimy sobie znacznie lżejsze przebrnięcie przez ten trudny czas.

man-couple-people-woman-large

Bardzo ważne jest to, żeby porozmawiać z dobrym prawnikiem i na spokojnie, gdy już nie będziemy pod wpływem wielkich i agresywnych emocji. Wiadomo, że nie są to przyjemne sprawy, ale czasami lepiej sobie odpuścić orzeczenie o winie, ponieważ wtedy rzeczywiście będziemy mogli zapewnić sobie szybsze zakończenie sprawy i pójść do przodu. Zazwyczaj sądy nakazują okres separacji, dzięki czemu mamy czas na przemyślenie wszystkich swoich problemów i to czy, chcemy być razem i dalej próbować. Jest to także czas uspokojenia emocji. Często taka separacja trwa około roku, więc jest to dość długi czas, jaki powinien wystarczyć na to, by się zorientować, jaka decyzja będzie dla nas najbardziej komfortowa.

Orzeczenie o winie daje satysfakcję, ale taki rozwój trwa bardzo długo. Warto zatem mimo wszystko sprawniej załatwić całą sprawę i zdecydować się na szybkie rozwiązanie wzajemnych relacji, a na pewno w przyszłości będziemy zadowoleni z takiej właśnie decyzji. Przede wszystkim trzeba koniecznie postawić na takie rozwiązania, które pozwolą nam komfortowo i w miarę możliwości spokojnie wszystko załatwić. Ważne jest to, by podzielić majątek i ustalić sposób sprawowania opieki nad dzieckiem, a swoje emocje lepiej wyciszyć, a z czasem na pewno będziemy znacznie bardziej zadowoleni w takim momencie. Dzisiaj sprawy rozwodowe mają często bardzo burzliwy przebieg, warto sobie tego zaoszczędzić, skoro jesteśmy pewni swojej decyzji.