Sprzedaż a hodowla nasion marihuany – legalność

Marihuana – to słowo wielu w tym kraju kojarzy się wyłącznie negatywnie z czymś, co jest nielegalne. Jednak w niektórych krajach Europy palenie marihuany czy jej hodowanie na potrzeby własne, jest jak najbardziej legalne.

Pytanie brzmi, czy i w Polsce można hodować nasiona marihuany i czy chociażby sprzedaż samych nasion jest legalna? Po co ktoś miałby kupować nasiona, jeżeli byłoby to nielegalne? Jak brzmią przepisy w Polsce i co można zrobić z marihuaną?

Jeżeli interesuje cię kwestia marihuany oraz jej nasion i zastanawiasz się nad ich zakupem to zapewne myślisz także nad ich hodowlą. Musisz jednak mieć świadomość, że polskie prawo jest pogmatwane i musisz je znać, aby w żaden sposób go celowo lub nieumyślnie nie złamać. Co zatem musisz wiedzieć o marihuanie i przede wszystkim o jej nasionach? Czy możesz je bezpiecznie kupić z Internetu? A jeżeli tak, to skąd je brać?

Nasiona marihuany i ich hodowla

Trzeba to sobie wyjaśnić już na samym początku – hodowanie nasion marihuany jest w Polsce nielegalne i pod żadnym pozorem nie możesz tego robić. Jeżeli chciałbyś hodować marihuanę dla własnych celów, musiałbyś zrobić to za granicą, wyprowadzając się chociażby do Holandii, gdzie w małych ilościach hodowanie jest legalne. Niestety, w naszym kraju nadal nie zmieniły się przepisy, a marihuana nadal jest uważana za bardzo szkodliwy narkotyk. Nie warto więc nawet próbować, ponieważ coś takiego może się dla ciebie skończyć nawet wyrokiem sądowym i złamaniem życia. A zdecydowanie nie chcesz iść do więzienia za hodowanie jednego krzaczka marihuany – w końcu kto by chciał?

Jeżeli więc marzy ci się twoja własna hodowla – przykro nam na terenie naszego kraju nie będziesz mógł urzeczywistnić swoich marzeń. Jak już zostało wspomniane, jeżeli chcesz coś takiego zrobić, to możesz w tym celu udać się do Holandii lub do Czech. W tych krajach nic ci za hodowlę na własne potrzeby nie grozi.

Czy kupno nasion marihuany jest legalne?

Uwaga, uwaga – samo kupienie nasion marihuany jest w naszym kraju jak najbardziej legalne. Działa to w bardzo prosty sposób – kupujesz takie nasiona do swojej kolekcji w celach kolekcjonerskich właśnie. Pamiętaj jednak, żeby trzymać swoje nasiona w zaplombowanym oryginalnie przez sklep opakowaniu, jeżeli to zrobisz, to sklep będzie ponosił przez cały czas odpowiedzialność za to, co znajduje się w danym opakowaniu. Jeżeli odplombujesz takie opakowanie, żeby sprawdzić, jak z bliska wyglądają nasiona, to odpowiedzialność, za produkt spada na twoje barki. Na szczęście sklepy, które legalnie sprzedają nasiona do swoich opakowań wkładają wyłącznie te, które zawierają legalną ilość substancji THC – 0,2%.

Gdzie kupić nasiona do swojej kolekcji?

Jeżeli chcesz mieć własne nasiona marihuany do swojej kolekcji, to musisz znaleźć dobry sklep, który takie sprzedaje. BucHolandia to zdecydowanie miejsce, w którym znajdziesz to, czego chcesz. To właśnie tutaj kupisz nasiona zapakowane w zaplombowane opakowania. Firma ta w swoim asortymencie posiada nasiona marihuany i produkty CBD, które zawierają niewielką ilość nielegalnej substancji THC – taką, która jest uważana za dopuszczalną. Kupowanie od tego producenta jest więc bezpieczne i całkowicie legalne. Stąd z powodzeniem weźmiesz swoje nasiona.