Kiedy udać się do komornika

Zdarzają się w naszym życiu takie sytuacje, jakie rzeczywiście sprawiają, że musimy skorzystać z pomocy komornika. Należy zatem koniecznie zdecydować się na takie opcje, jakie będą dla nas najbardziej komfortowe. Często zbyt długo czekamy na zapłatę należności, więc rzeczywiście należy koniecznie wziąć to wszystko pod uwagę i od razu skonsultować się z prawnikiem, by nie popełnić żadnego błędu.

hammer-485712_640

W momencie wystawienia faktury czy rachunku określamy także odpowiedni czas zapłaty danej kwoty. Wszystkie szczegóły zlecenia warto mieć potwierdzone, chociażby w formie mailowej, a najlepiej poprzez sporządzenie stosownej umowy. W ten sposób mamy dowód na to, iż usługa została zamówiona i rzeczywiście możemy później starać się egzekwować swoje należności. Najlepszą drogą później jest konsultacja z prawnikiem. Najczęściej zaleca się koniecznie wysłać wezwania do zapłaty. Należy to zrobić drogą pocztową z potwierdzeniem odbioru. Zazwyczaj wysyła się dwa takie wezwania z nowym ostatecznym terminem zapłaty. Gdy to nie pomoże, składa się odpowiedni wniosek do sądu, załączając wszelkie dowody.

W większości przypadków takie sprawy są rozwiązywane zaocznie. Mamy zatem później wyrok i możemy pójść do komornika, by ścigał nasze należności, jeśli nawet w takim czasie nasz dłużnik się nie odezwie i nie zdecyduje się na zapłatę. Pojawiają się wtedy oczywiście dodatkowe koszty sądowe, a także odsetki, więc na pewno warto wziąć to wszystko pod uwagę.

Udajemy się do komornika także w momencie, gdy mamy wyrok przyznania alimentów, a nasz dłużnik nie poczuwa się do wykonania wpłat. Należy zatem udać się wtedy do kancelarii komorniczej ze swoim numerem konta oraz z wyrokiem, a wtedy bez problemu będziemy mogli zapewnić sobie takie rozwiązania, na jakich nam najbardziej zależy w takim momencie. Warto zatem wziąć to wszystko pod uwagę, a na pewno wiele będziemy mogli na tym wszystkim zyskać i zadbać o swoje sprawy finansowe. Czasami zatem warto udać się do dobrego komornika, a bez problemu będziemy mogli cieszyć się znakomitymi efektami.